Słuszna Strawa

Kim jesteśmy?

Witamy w Słusznej Strawie!

Jesteśmy kolektywem, większość z nas to uchodźczynie, uchodźcy, migrantki i migranci. Słuszna Strawa rośnie z dnia na dzień. Zgłaszają się do nas kolejne osoby w potrzebie, które szukają zatrudnienia, przyjaznej społeczności czy bezpiecznego miejsca, wolnego od dyskryminacji i rasizmu. Nasze szefowe kuchni to m.in. Harugu z Erytrei, Maysoon z Iraku, Julia z Białorusi i Gurdip z Indii.

Zmieniamy świat od kuchni

Chcemy podzielić się z Wami smakami niezwykle bliskimi naszym sercom. W Słusznej Strawie przygotowujemy jedzenie według domowych przepisów, a receptury te są częścią naszych najlepszych wspomnień z miejsc, z których przyszło nam wyjechać.

Obecnie w Słusznej Strawie skupiamy się na gotowaniu, wspieraniu w nauce języka i pomocy w rozwiązywaniu problemów urzędowych oraz prawnych. Ale snujemy też wspólne, śmiałe marzenia: o własnym sklepie, restauracji, centrum społecznym.

Budujemy wspólnotę opartą na solidarności, akceptacji, wzajemnym wsparciu, dzieleniu się zasobami. Uczymy się kolektywnego i równościowego podejmowania decyzji, dysponowania odpowiedzialnością oraz budowania sprawczości i podmiotowości. 

Jesteśmy częścią Fundacji Splot Społeczny, ale pracujemy nad założeniem spółdzielni socjalnej. Potrzebujemy Waszego wsparcia, żebyśmy mogły dalej pracować w atmosferze równości i samostanowienia, a osoby będące w procedurze o nadanie ochrony międzynarodowej lub starające się o legalizację pobytu, nie straciły źródła utrzymania i podstawy do legalizacji pobytu.  

 

Możesz nas wesprzeć poprzez

Możesz nas wesprzeć poprzez:

— kupowanie obiadów w Słusznej Strawie;

— zamówienie cateringu;

— pracę wolontariacką (od wspierania w załatwianiu spraw w urzędach, przez rozwożenie jedzenia, pomoc z promowaniem naszej inicjatywy, po lekcje polskiego i angielskiego);

— wpłacenie darowizny na nasze konto.

 

Dane do przelewu:

Tytuł: Darowizna na cele statutowe Słuszna Strawa

Fundacja Splot Społeczny

  1. Wojska Polskiego 11

01-542 Warszawa

mBank: 03 1140 2004 0000 3102 7890 6591

 

Kontakt do nas:

slusznastrawa@gmail.com

Tel. 889 822 346