Słuszna Strawa

Kim jesteśmy?

Witamy w Słusznej Strawie!

Słuszna Strawa to spółdzielnia socjalna prowadzona przez osoby z doświadczeniem migracji. Wśród współzałożycielek są m.in Haregu i Mebrat z Erytrei, Ali z RPA, Maysoon z Iraku, Gurdip z Indii, Julia, Vlad i Ljosza z Białorusi i Ala – trochę z Otwocka, a trochę z Palestyny. Dziś spółdzielnię tworzy prawie 40 osób. Od marca 2022 stworzyliśmy 20 nowych miejsc pracy dla uchodźców z Ukrainy, Białorusi, Egiptu, Afganistanu, Iraku, Uzbekistanu, Nigerii.

 

Zaczęliśmy od wspólnego gotowania, wspierania się w nauce języka, rozwiązywaniu problemów urzędowych i prawnych. Snujemy wspólne marzenia – o własnej restauracji i centrum społecznym.

Chcemy się z Wami podzielić smakami bliskimi naszym sercom. Gotujemy jedzenie według domowych przepisów, będących częścią naszych najlepszych wspomnień o miejscach, z których przyszło nam wyjechać. Budujemy wspólnotę opartą na solidarności, wzajemnym wsparciu, dzieleniu się zasobami, akceptacji.

Uczymy się kolektywnego, równościowego podejmowania decyzji, dzielenia się odpowiedzialnością, budowania sprawczości i podmiotowości.

Od początku marca codziennie gotujemy setki posiłków dla uchodźców w centrach recepcyjnych, hostelach, ośrodkach. Działania te realizujemy dzięki wsparciu Mercy Corps i Norwegia Refugee Council. W związku z ogromem pracy pomocowej, musieliśmy zawiesić naszą codzienną sprzedaż z naszej kuchni.

Możesz nas wesprzeć w tych działaniach przekazując nam darowiznę, wspierając nas pracą wolontariacką lub zamawiając u nas catering.

Możesz nas wesprzeć poprzez

Nasz adres:

Ul. Żuławskiego 4/6, 02-641 Warszawa

Telefon:

+48 600 011 470 (сateringi)

+48 889 822 346

E-mail:

slusznastrawa@gmail.com

sluszanstrawa.cateringi@gmail.com

www.slusznastrawa.org

Znajdziesz na Facebooku i na Instagramie